Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi


2022 - 2023 Uluslararası Öğrenci Başvuru Formu

Bilgilendirme

Üniversiteye yerleştirme hakkı kazanmış olmak, kesin öğrencilik hakkı tanımamaktadır. Gerekli görülmesi halinde Üniversite kayıt yapmama hakkını saklı tutar.

Gerekli görülmesi halinde, adaylardan ek belgeler talep edilebilir ve eksik belgelerin temin edilmemesi durumunda yerleştirme hakkı iptal edilir.

Gerekli görülmesi halinde adaylar ile elektronik posta yolu ile iletişim kurulacaktır. Bu nedenle, elektronik postaların düzenli bir şekilde kontrol edilmesi önemlidir.

Yerleştirme sonuçları online sistemden, başvuru işlemi aşamasında kullanılmış olan kullanıcı adı ve şifre ile  giriş yapılarak "Başvuru Sonucu" sekmesinden öğrenilecektir. Kabul Mektupları online sistemden alınacaktır.

Yerleştirme sonuçlarına itirazlar 08-09 Ağustos 2022 (TR saati ile 17.30'a kadar) tarihleri arasında intstudent@mu.edu.tr adresine imzalı dilekçe gönderilerek yapılabilecektir. Başvuru koşullarını taşımadığı halde başvuru yapan ve başvurusu reddedilen adayların itirazları dikkate alınmayacaktır.

Öğrenci Vizesi almak zorunda olan adayların, vize başvurularını en kısa sürede yapmaları gerekmektedir. Adayların şahsi gecikmelerinden dolayı kaynaklanan vize mağduriyetlerinde, kayıt işlemleri Ofisimizce gerçekleştirilmeyecektir. 


Kayıt ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.     
İkamet izni almak zorunda olan adayların dikkatine     

                  


Telefonlarda yaşanan yoğunluk nedeni ile tüm talep ve soruların intstudent@mu.edu.tr adresiaracılığıyla iletilmesi önemle rica olunur.

Sisteme Giriş

Kayıtlı olan mail adresiniz ve Şifrenizi Giriniz.
Kullanıcı E-mail
Şifre
Şifremi Unuttum!
Henüz Kayıtlı değil misiniz? Kayıt Ol!